Voleybol Forması

Voleybol Forması

Voleybol Forması

Voleybol Forması

Voleybol ikiyi bölünmüş saha içerisinde ortada yer alan file yardımı ile oynanan bir oyundur. Voleybol eğer resmi bir şekilde oynanmak isteniliyorsa voleybol forması alınması zorunludur. Bu formaların üzerinde isim ve takım adı yazabilir. Bunun haricinde renkleri de bulunmaktadır. Bu renkler aracılığıyla hangi takımın hangi takım olduğu anlaşılır. Bu sayede daha rahat ve daha iyi bir maç müsabakası yapılmış olur.
Voleybol oyununda oyunun amacı diğer takımın sahası içerisinde topu yere değdirmek veya takımın aynı amaca ulaşmasını sağlamaktır. Her takımın kendisine göre forması vardır. Bu formaların üzerinde takımlara ait bilgiler bulunmaktadır ve bu sayede müsabakalarda takımlar daha iyi bir şekilde anlaşmaktadır. Formaların üzerinde yukarıda da denildiği gibi isim ve takım ismi daha sonrasında ise numara yer alabilir. Bu numaralar her takımda voleybol takım oyuncusuna aittir. Tek bir tanedir ve aynı sayıyı başka bir oyuncu asla giyemez. Fakat diğer takımda aynı sayı bulunabilir.
Örnek vermek gerekirse; ”Türkiye Bayan Milli Voleybol Takımı” bunlara en güzel örnektir. Takımın rengi kırmızı beyaz ve bu takım içerisinde yer alan her oyuncuda farklı bir sayı bulunmaktadır. Bu sayı ile birlikte oyuncular daha iyi bir şekilde kordine olmaktadır. Antrenör açısından da daha iyi bir şekilde oyun amacına ulaşmış oluyor. Orjinal voleybol forması veya lisanslı voleybol forması satın alabilirsiniz. Bunlar birebir takımın kendi ürettiği ve lisanslı olarak sizlere ulaştırılabilecek olan formalardandır.